اخبار

برنامه‌ریزی برای از بین بردن ناپایداری صندوق‌های بازنشستگی

برنامه‌ریزی برای از بین بردن ناپایداری صندوق‌های بازنشستگی
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ناپایداری صندوق‌های بازنشستگی و برنامه‌ریزی برای آنها یکی از اولویت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

علی ربیعی در حاشیه اجلاس هیات مدیره فدراسیون جهانی اتحادیه‌های کارگری (WFTU) که از صبح امروز در تهران آغاز به کار کرده است، در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب که برنامه‌ریزی برای از بین بردن ناپایداری صندوق‌های بازنشستگی از اولویت‌های وزارت کار است، گفت: خوشبختانه مجلس شورای اسلامی مصوبه‌ی ٥٠ هزار میلیارد تومانی را برای پرداخت تهاتری مطالبات صندوق تامین اجتماعی توسط دولت مصوب کرد.

وی در ادامه افزود: امنیت شغلی از دیگر مسایلی است که در حوزه کار با آن مواجه هستیم به همین دلیل ما موضوع امنیت را برای نیروی کار دنبال می‌کنیم.

ربیعی با بیان اینکه تروریسم و جنگ دو موضوعی هستند که با آنها مواجهیم، افزود: هم‌اکنون جنگ، گرسنگی و بیکاری مهمترین مسایلی است که در کشورهای منطقه گسترده شده و ملت‌های مظلوم با آنها روبرو هستند. جمهوری اسلامی ایران چنین اتفاقاتی را محکوم می‌کند و از اقدامات متقابل این آسیب‌ها حمایت می‌کند.

به گزارش ایلنا،وزیر کار با اشاره به افزایش بیکاری در کشور افزود: ریزش نیروی کار در مشاغل خدماتی و فعالیت‌های مولد از مشکلاتی است که در کشور با آن مواجهیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام حمایت ایران از کارگران مهاجری که در کشورمان کار و زندگی می‌کنند، افزود: ما از این گروه از کارگران حمایت می‌کنیم. در کنار اینها لازم است که بازار مشاغل را برای کارگران ایرانی همچنان حفظ کنیم. با این وجود خوشبختانه شرایطی در ایران فراهم شده تا کارگران خارجی بتوانند کارت مهارت در بازار کار کشور دریافت کنند.

ربیعی در خاتمه افزود: سازمان تامین اجتماعی با کشورهای کره جنوبی و ترکیه قراردادهایی در حوزه کار منعقد کرده است. ما همچنین با استرالیا و کره جنوبی گفتگو کرده‌ایم تا کار شایسته را مورد حمایت قرار دهیم.

۸ اسفند ۱۳۹۶ ۰۹:۳۹

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید