اخبار

تمهیدات جدید در خصوص پذیرش وکالتنامه‌های مربوط به بیمه ایرانیان خارج از کشور

تمهیدات جدید در خصوص پذیرش وکالتنامه‌های مربوط به بیمه ایرانیان خارج از کشور
با اتخاذ تمهیداتی، شرایط پذیرش مفاد وکالت‌نامه‌های صادره از سوی دفاتر رسمی در ایران و نمایندگی‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها، مربوط به هم‌وطنانی که در حال حاضر امکان حضور در کشور را ندارند، تسهیل و تسریع شد.

مدیرکل اتباع سازمان تأمین اجتماعی با بیان این مطلب افزود: از این پس اعطای اختیار مراجعه به سازمان تأمین اجتماعی جهت انجام امور بیمه‌ای به وکیل در متن وکالتنامه یا قید هرگونه عبارتی که حاوی همین معنا باشد، برای انجام تمامی امور بیمه‌ای مربوط به موکل نظیر تشریفات درخواست، انعقاد قرارداد، پرداخت حق بیمه و ... ایرانیان ساکن در خارج از کشور کافی خواهد بود. البته در صورتی که وکالتنامه ارائه شده مربوط به امور خاصی باشد، وکالتنامه صرفاً برای انجام همان امور تصریح شده قابل پذیرش است.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر خزاعی همچنین اظهار کرد: البته لازم به ذکر است که اعطای اختیار انجام امور مربوط به درخواست بازنشستگی، درخواست برقراری مستمری بازماندگان و نظایر آن مشروط به تصریح بر این امور در وکالتنامه به طور خاص است و از عناوین کلی فوق‌الذکر چنین اختیاری برداشت نمی‌شود.

 

مدیر کل اتباع سازمان تامین اجتماعی با اشاره به امکانات سامانه تأیید اسناد کنسولی (تاک) وزارت امور خارجه مبنی بر فراهم بودن امکان تصدیق و تایید آنلاین وکالتنامه‌های صادره عنوان کرد: کارشناسان موضوعی ادارات کل استان‌ها ضروری است به این منظور با بهره‌گیری از سامانه مذکور نسبت به تصدیق وکالتنامه‌های صادره که از سوی مخاطبان به واحدهای اجرایی ارائه می‌شود، اقدام کنند.

۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۲۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید