اخبار

تأمین منابع مالی جدید برای صندوق بیمه بیکاری ضروری است

تأمین منابع مالی جدید برای صندوق بیمه بیکاری ضروری است
مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی گفت: تأمین منابع مالی جدید برای صندوق بیمه بیکاری ضروری است.

 

مصطفی سالاری در جلسه با کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: ۷۷ بیمارستان و ۳۱۰ درمانگاه سازمان تأمین اجتماعی به طور کامل و هماهنگ با دانشگاه‌های علوم پزشکی در خدمت بیماران کرونایی قرار دارند.
وی افزود: در استان‌هایی که شاهد شیوع بیشتر ویروس کرونا بودیم از ظرفیت مراکز درمانی سازمان تأمین اجتماعی به طور کامل استفاده شد و خوشبختانه در برخی استان‌ها با اقدامات صورت گرفته شاهد شرایط بهتری نسبت به قبل هستیم.

سالاری پرداخت مطالبات دانشگاه‌های علوم پزشکی را از دیگر اقدامات مهم سازمان تأمین اجتماعی عنوان کرد و گفت: مقدمات این کار طی ماه‌های قبل فراهم شده بود و با تجهیز منابع لازم مطالبات دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور به طور کامل تسویه و به روز شد.

سالاری افزود: بخش عمده‌ای از مطالبات مراکز طرف قرارداد بخش خصوصی در حوزه‌های خدماتی مختلف نیز پرداخت شده است.

وی بر لزوم تأمین منابع برای صندوق بیمه بیکاری تأکید کرد و گفت: در حال حاضر حدود ۲۴۰ هزار نفر از این صندوق مقرری دریافت می‌کنند و تراز مالی صندوق بیمه بیکاری منفی بوده و از محل سایر منابع تأمین اعتبار می‌شود. با افزایش متقاضیان دریافت بیمه بیکاری براثر شیوع ویروس کرونا قطعاً نیازمند تأمین منابع بیشتر برای صندوق بیمه بیکاری خواهیم بود.

عبدالرضا عزیزی، رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت: کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی در حال بررسی اقدامات صورت گرفته در دستگاه‌های مختلف درباره مقابله با شیوع ویروس کرونا و مداوای بیماران هستند و در این جلسه به بررسی اقدامات سازمان تأمین اجتماعی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌پردازند.

وی افزود: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گزارش جامعی از اقدامات صورت گرفته و برنامه‌های در دست اقدام برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، مداوای بیماران و حمایت از کسب و کارها و اشتغال کارگران تهیه و به کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ارسال کند.

در ادامه این جلسه اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به بیان دیدگاه‌ها، سوالات و نقطه نظرات خود درباره اقدامات و برنامه‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تأمین اجتماعی پرداختند

۱۶ شهریور ۱۳۹۹ ۱۲:۴۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید