اخبار

بازگشایی دفتر نمایندگی جدید اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی 'ISSA' در سئول، کره جنوبی

بازگشایی دفتر نمایندگی جدید اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی 'ISSA' در سئول، کره جنوبی
اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی (ایسا)، دفتر نمایندگی جدید شرق آسیا را در سئول _ کره جنوبی افتتاح کرد. کره جنوبی درچند دهه اخیر شاهد توسعه قابل توجه طرح های تامین اجتماعی بوده است.


دفتر نمایندگی شرق آسیا در 5 اکتبر 2011 ( 4 مهر ماه 1390) طی مراسمی با حضور مدیر کل وزارت بهداشت و رفاه، رئیس اجرائیات موسسه ملی بیمه سلامت، دبیر کل ایسا و نمایندگان سازمان های تامین اجتماعی از جمهوری کره، جمهوری خلق چین، ژاپن و مغولستان و برخی از کشورهای منطقه اقیانوسیه افتتاح گردید.

آقای کنکلوسکی در مراسم افتتاحیه اظهار داشت: کشورهای شرق آسیا با توجه به نوع طرح های تامین اجتماعی ازچالش های اجرایی و شرایط مالی متفاوتی برخوردار هستند. هر چند، بسیاری از موضوعات مختلف از قبیل امور اجرایی، کیفیت خدمات، کفایت مزایا و پیشبرد روند توسعه به سوی رویکرد فعالانه و پیشگیرانه تامین اجتماعی، چالش های مشترک کلیه سازمان ها به شمار می روند. تاسیس دفتر جدید ایسا، خط مشی ویژه ای را جهت بررسی و تبادل مهارت های تخصصی در حوزه های مهم سازمان های تامین اجتماعی در بین کشورهای شرق آسیا ارائه می نماید.
شایان ذکر است که افتتاح این دفتر نمایندگی، آخرین اقدام از مجموعه نوآوری های ایسا در جهت تقویت خدمت رسانی به سازمان های عضو در سطح منطقه ای و در میان سازمان های مواجه با چالش ها و اولویت های مشترک می باشد.
موسسه ملی بیمه سلامت جمهوری کره از سال 1980 عضو ایسا بوده و میزبانی دفتر نمایندگی ایسا را در شرق آسیا برعهده دارد.
این موسسه به علت تحقق پوشش همگانی بیمه ملی سلامت در طول یک دهه مورد توجه خاص قرار گرفته است. همچنین به موجب اصلاحات اخیردر سیستم حمایت های اجتماعی کره جنوبی، دامنه پوشش خدمات درمانی توسط بیمه درمانی تکمیلی بلند مدت افزایش یافته و فشار مالی تحمیلی بر خانواده ها کاهش یافته است.

کارآیی و اثر بخشی اجرایی و کاربردی
پس از افتتاح دفتر نمایندگی، سمینار فنی کارآیی و اثر بخشی اجرایی و کاربردی به کمک مدیران ارشد سازمان های تامین اجتماعی عضو ایسا در شرق آسیا و اقیانوسیه برگزار شد. در این سمینار، عوامل کلیدی توسعه و روش های ملی مدیریت تامین اجتماعی از قبیل یکپارچه سازی صندوق های بیمه سلامت، جمع آوری اطلاعات و خدمات مشتری مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

* اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی، یک سازمان بین المللی پیشرو در سطح جهان است که سازمان ها و موسسات ملی تامین اجتماعی را گردهم آورده و مجموعه ای از اطلاعات، پژوهش ها، توصیه های کارشناسی و خط مشی های جدید را به منظور ایجاد سیستم های تامین اجتماعی پویا در سراسر جهان در اختیار اعضا قرار می دهد. ایسا که در سال 1927 تاسیس شده، در حال حاضر دارای 330 عضو از 150 کشور جهان می باشد.

 

۲۱ اسفند ۱۳۹۱ ۲۰:۰۰
پایگاه اطلاع رسانی تامین اجتماعی |

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید