اخبار

کاهش 10 برابری سهمیه بیمه کارگران ساختمانی

کاهش 10 برابری سهمیه بیمه کارگران ساختمانی
چکیده: «هر سال در استان تهران بیش از 31 هزار و 500 نفر سهمیه برای بیمه ی تامین اجتماعی کارگران ساختمانی اختصاص داده می شد که در سال جاری به 3 هزار نفر کاهش پیدا کرده است.»

عضو هیئت رئیسه انجمن صنفی کارگران و استادیاران ساختمانی استان تهران از کاهش 10 برابری سهمیه ی بیمه ی کارگران ساختمانی استان تهران انتقاد کرد.

«محمد باقری» در این باره به ایلنا گفت: هر سال در استان تهران بیش از 31 هزار و 500 نفر سهمیه برای بیمه ی تامین اجتماعی کارگران ساختمانی اختصاص داده می شد که در سال جاری به 3 هزار نفر کاهش پیدا کرده است.
وی با اشاره به قانون «رفع موانع اجرایی بیمه تامین اجتماعی کارگران ساختمانی» که سازمان تامین اجتماعی را مکلف می کند با دریافت حق بیمه، کارگران شاغل در کارهای ساختمانی را به طور کامل و با نظارت دقیق بیمه کند بیان کرد: از سال جاری قرار بود محدودیت سهمیه ی بیمه ی کارگران ساختمانی برداشته شود.
رئیس انجمن صنفی گچ کاران استان تهران گفت: هر فردی که با کارت مهارت و تاییدیه ی انجمن صنفی که در آن شاغل است به سازمان تامین اجتماعی مراجعه می کند باید بیمه شود.
به گفته ی آقای باقری، در دو روز گذشته بیش از 500 کارگر ساختمانی به شعبات سازمان تامین اجتماعی در شرق و غرب تهران مراجعه کرده بودند تا خود را بیمه کنند اما هر شعبه تنها 100 نفر را بیمه کرده است.
وی در پایان به عملکرد صدا و سیما در پوشش مشکلات صنفی انتقاد کرد و گفت: دوربین صدا و سیما در دو روز گذشته کجا بود تا مشکلات کارگران ساختمانی را که برای بیمه ی خود در شعب سازمان تامین اجتماعی جمع شده بودند را به تصویر بکشد.
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ ۲۲:۲۵
خبرگزاری ایلنا 92/2/25 |

نظرات بینندگان

مهدی صفی زاده
۱۳۹۵/۰۱/۲۵
0
0
0

با سلام بنده 34سال سن دارم از بعد از سربازی سن22سالگی به کارگری جوشکاری اسکلت مشغول شدم.سه سال پیش کارت مهارت خود را از فنی حرفه ای برای بیمه ساختمانی دریافت کردم.چون محل کارم تهران بود و محل زندگی کرج.باید در تهران دنبال کارهای بیمه میرفتم.چند بار مراجعه
کردم. اما تنها با جمله ی سایت بستست مواجه میشدم.دیگه نا امید شدم.دو سالی است که خودم بیمه آزاد پرداخت میکنم .در اطرافیان خود چندین نفر وجود دارند که از بیمه ساختمانی استفاده میکنند اما حتی یکروز هم کار ساختمانی انجام نداده اند


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید