اخبار

کشاورزان غیر ساکن در روستاها نیز بیمه می شوند

کشاورزان غیر ساکن در روستاها نیز بیمه می شوند
مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: مسوولان این صندوق مصمم هستند تمام کشاورزان غیر ساکن روستاهای کشور را نیز بیمه کنند.
ˈسیدحمید کلانتریˈ در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در مشهد افزود: دو روز پیش طی مذاکره با مدیرعامل سازمان تعاون روستایی کشور گام نهایی در این زمینه برداشته شد.

وی گفت: مدیرعامل سازمان تعاون روستایی نیز اطمینان داد با توجه به شناساییهای صورت گرفته از کشاورزان غیرساکن در روستاها، هیچگونه سوءاستفاده ای در زمینه معرفی افراد برای بیمه شدن رخ ندهد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر افزود: به زودی تفاهمنامه همکاری برای معرفی نظامهای صنفی به عنوان مرجع قابل اعتماد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به امضاء مدیران عامل سازمان تعاون روستایی و صندوق بیمه اجتماعی خواهد رسید.

وی در ادامه گفت: برای اجرای ماموریتهای قانونی هم اکنون حدود سه هزار و 500 کارگزاری در سطح کشور در قالب تعاونیهای تولید، تعاونیهای روستایی و دهیاریها فعالیت می کنند که افراد برای بیمه کردن خود باید به این مکانها به عنوان نماینده صندوق مراجعه کنند.

کلانتری افزود: در گذشته شرط سنی ورود به صندوق برای مردان 55 و برای زنان 50 سال بود که هم اکنون این شرط سنی حذف شده لذا همه افراد بیش از 18 سال ساکن روستا می توانند زیرپوشش این بیمه قرار گیرند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اظهار داشت: 14 میلیون نفر شرایط عضویت در بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر را دارا هستند.

وی گفت: این تعداد شامل 70 درصد جمعیت بیش از 18 سال ساکن روستاها است. هم اکنون 17 هزار خانوار زیرپوشش تعهدات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار دارند و مستمری بازماندگان و از کارافتادگی دریافت می کنند.
۱۹ بهمن ۱۳۹۲ ۱۴:۲۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید