اخبار

دانستنی‌های بیمه اختیاری

 

دانستنی‌های بیمه اختیاری

بیمه شدگانی که حداقل 30 روز سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند و سن آنها درتاریخ تقاضا برای زنان و مردان کمتر از 50 سال باشد، می توانند با ارائه در خواست کتبی تقاضای بیمه اختیاری نمایند .
نرخ حق بیمه اختیاری در حال حاضر 26درصد می باشد
1. دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه مشمولین بیمه اختیاری برای کسانی که بیش از 10سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند، برابراست با میانگین دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه آخرین 360 روز قبل از ثبت درخواست ،مشروط بر این که مبلغ مذکور از حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار کمتر نباشد.
2. دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه متقاضیانی که کمتر از 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه دارند. به انتخاب متقاضی بین حداقل و حداکثر دستمزد خواهد بود

دیگر موارد
1. چنانچه سن متقاضی در زمان ثبت تقاضا بیش از سن فوق باشد، پذیرش در خواست وی منوط به دارا بودن سابقه قبلی معادل مدت مازاد سنی مقرر خواهد بود
2. آن عده از متقاضیانی که دارای حداقل 10 سال سابقه پرداخت حق بیمه می باشند، بدون رعایت شرط سنی تقاضای آنان پذیرفته می شود.
3. تمامی متقاضیان بیمه اختیاری که یک بار در اجرای آیین نامه های مربوطه قبلی و این آیین نامه قرارداد تنظیم و حق بیمه پرداخت نموده و یا می نمایند از تاریخ 1/8/85 به بعد چنانچه قرارداد منعقده به علت عدم پرداخت حق بیمه لغو گردد، بیمه شده حداکثر تا 3 مرتبه دیگر مجاز به انعـقاد قرارداد بدون در نظر گرفتن شرایط سن و سابقه با رعایت سایر شرایط مقرر خواهد بود.
4. بیمه شدگان اختیاری باید حق بیمه هر ماه با حداکثر تا اخرین روز 2 ماه بعد پرداخت نمایند در غیر این صورت قرارداد منعقده از تاریخ عدم پرداخت حق بیمه لغو و ادامه بیمه موکول به تسلیم تقاضای جدید و موافقت صندوق خواهد بود.
5. تمامی بیمه شدگان اختیاری و آن دسته از مستمری بگیران که با احتساب سابقه پرداخت حق بیمه ادامه بیمه به طور اختیاری به زمره مستمری بگیران پیوسته اند از تاریخ 1/8/85 همانند بیمه شدگان اجباری از پرداخت فرانشیز درمانی معاف خواهند بود، پرداخت هزینه کفن و دفن و وسائل کمک پزشکی ( پروتزو ارتز) به آنان مطابق مقررات بلامانع می باشد.
6. متقاضیانی که طبق گواهی پزشک معتمد صندوق در زمان ارائه تقاضای ادامه بیمه به طور اختیاری، از کار افتاده کل شناخته شوند، نمی توانند از حمایت مربوط به از کارافتادگان برخوردار و چنانچه متقاضی در بدو قرارداد به بیماری یا عارضه خاصی مبتلا باشد، نمی تواند بر اساس بیماری یا عارضه مذکور از مستمری کارافتادگی استفاده نماید مگر این که به عارضه یا بیماری دیگری مبتلا شود که در این صورت معرفی وی به کمیسیون پزشکی بلامانع است.
۱۰ خرداد ۱۳۹۳ ۰۹:۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید