اخبار

منابع تأمین‌اجتماعی حق‌الناس و متعلق به کارگران است

منابع تأمین‌اجتماعی حق‌الناس و متعلق به کارگران است
عضو کمسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی، سازمان تأمین‌اجتماعی را یک سازمان بیمه‌گر اجتماعی دانست وافزود: منابع این سازمان حق‌الناس و متعلق به کارگران و بیمه‌شدگان تحت پوشش این سازمان است و نمی‌‌توان از این منابع در مسیری غیر از آنچه در قوانین این سازمان به عنوان مأموریت اصلی آن تعریف شده است، استفاده کرد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، رمضانعلی سبحانی فر با اعلام این مطلب گفت: سازمان تأمین‌اجتماعی از مهم‌ترین و پرمخاطب‌ترین سازمان‌های اجتماعی کشور است که حمایت‌های قانونی و حقوقی از این سازمان ضروری است.
وی با بیان اینکه سازمان تأمین‌اجتماعی با توجه به گستردگی، توانمندی‌ها و استعدادهایی که دارد، می‌تواند هم در بخش سلامت و رفاه و هم در بخش اقتصادی و کارآفرینی نقس موثری داشته باشد، خاطرنشان کرد: سازمان تأمین‌اجتماعی، سازمانی مهم است که هم از شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور تأثیر می‌پذیرد و هم می‌تواند بر شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور تأثیر گذارد.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی با ارائه خدمات و تعهدات مطلوب خود در قبال بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران‌، می‌تواند در ایجاد روحیه امید به آینده و ارتقای سرمایه اجتماعی و نیز در گردش روان چرخ‌های اقتصاد کشور، نقش قابل توجهی داشته باشد.
سبحانی‌فر افزود: با توجه به این‌که بخش عمده منابع سازمان تأمین‌اجتماعی از محل حق‌بیمه‌های پرداختی کارگران و کارفرمایان تأمین می‌شود، شرایط کلان اقتصادی کشور بر عملکرد این سازمان مؤثر است و رکود اقتصادی و گسترش بیکاری، می‌تواند ضمن کاهش منابع این سازمان، هزینه‌ها و مصارف آن را افزایش دهد.
وی با تأکید بر این‌که سازمان تأمین‌اجتماعی، خدمات مناسبی را در بخش بهداشت و درمان به افراد تحت پوشش خود ارائه می‌دهد، افزود: یکی از راهبردهای اجرایی تحقق اقتصاد مقاومتی، رشد و توسعه تولید داخلی است و خدمات و حمایت‌های سازمان تأمین‌اجتماعی، با به حداقل رساندن دغدغه‌های کارگران و کارفرمایان و حمایت مؤثر از نیروی کار، می‌تواند گامی ارزشمند در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی باشد.
عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت وجودی سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: دولت و مجلس باید بسترهای حقوقی و قانونی فعالیت این سازمان توانمند را فراهم کنند و در جریان تصویب قوانین و لوایح، مراقبت کنند که آسیبی به ساختار منابع و مصارف این سازمان وارد نشود، زیرا این سازمان در حال حاضر تنها صندوق بیمه اجتماعی کشور است که بدون تحمیل باری به دولت و منابع عمومی به بیمه‌شدگان خدمت‌رسانی می‌کند.
۱۹ اَمرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید