اخبار

تصویب طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی در کمیسیون بهداشت مجلس

تصویب طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانی در کمیسیون بهداشت مجلس
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از تصویب طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانیدر این کمیسیون خبر داد.
احمد آریایی‌نژاد در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، درباره دستور کار امروز یکشنبه (6 مهر) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، افزود: بررسی طرح اصلاح قانون بیمه اجتماعی کارگران ساختمانیکه اعاده شده از شورای نگهبان بود نخستین دستور کار جلسه امروز به شمار می‌رفت.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: بر اساس طرح مذکور سازمان تامین اجتماعی مکلف خواهد شد درصدی از حق بیمه کارگران ساختمانی و سهم کارفرما را برای بازنشستگی و بیمه درمانی کارگران ساختمانی اختصاص دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ تصریح کرد: اغلب ایراداتی که از سوی شورای نگهبان نسبت به این طرح گرفته شده بود در مورد نحوه تامین بارمالی آن بود که در نهایت طرح یادشده در کمیسیون به تصویب رسید و به زودی در دستور کار صحن مجلس قرار می‌گیرد.

وی با یادآوری بررسی طرح بازنشستگی زودرس در تامین اجتماعی، گفت: این طرح درباره الزام سازمان بیمه اجتماعی به برقراری مستمری بازنشستگان مشمول قانون بازنشستگی پیش از موعد کارگران دولت مصوب1386 براساس دوسال آخر بیمه‌پردازی سنوات ارفاقی آنانمی‌پردازد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تامین اجتماعی معتقد بود که بازنشستگی‌های پیش از موعد این افراد بر مبنای 24 یا 25 سال در نظر گرفته شود اما کمیسیون در صدد بود تا وجود پرداختی آنها را بر مبنای 29 تا 30 سال محاسبه شود که در نهایت این موضوع نیز در کمیسیون به تصویب رسید و قرار است در صحن مجلس بررسی شود./
۷ مهر ۱۳۹۳ ۱۰:۵۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید