اخبار

متقاضیان بازنشستگی پیش از موعد بخوانند

متقاضیان بازنشستگی پیش از موعد بخوانند
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از مشمولان مشاغل سخت و زیان آور خواست با مراجعه به شعب این سازمان در سراسر کشور درخواست خود را برای بازنشستگی پیش از موعد ارائه دهند.
سید تقی نوربخش در مصاحبه با واحد مرکزی خبر از برطرف شدن موانع قانونی بازنشستگی پیش از موعد در کارهای سخت و زیان اور خبر داد خبر داد و گفت : بر اساس ایین نامه قبلی چنانچه بیمه شده ای در هرسال بیش از ده روز غیبت غیرموجه می کرد یا در کارهای عادی مشغول به کار می شد ، به جای 20 سال اشتغال باید 25 سال سابقه در مشاغل سخت و زیان اور احراز می کرد تا بازنشسته شود.

وی افزود : براساس ایین نامه جدید ده روز غیبت غیر موجه در سال به 365 روز غیبت غیرموجه در طول 20 سال افزایش یافته است و کارگران می توانند با 20 سال سابقه متوالی و حداکثر 365 روز غیبت غیرموجه بازنشسته شوند.

نوربخش با بیان اینکه تعداد زیادی از افراد شاغل در کارهای سخت و زیان آور مشمول این بخشنامه خواهند شد ، افزود: متقاضیان از فردا درخواستهای خود را ارائه دهند تا در کمترین زمان بررسی و مستمری آنان برقرار شود.

مدیرعامل تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه تسهیلاتی نیز برای کارفرمایان به علت پرداخت مبالغ قانونی تحت عنوان 4 درصد در نظر گرفته شده است ، گفت: این مبالغ که قبلاً از کارفرمایان یکجا گرفته می شد در 9 قسط دریافت می شود و ضمانت آن نیز به حداقل رسیده است.

نوربخش درباره عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی افزود: در سالهای پیش ، عیدی در آخرین روزهای سال پرداخت می شد که برای بانکها مشکل ساز بود اما امسال همانند سال گذشته در بهمن پرداخت می شود.

نوربخش با تاکید براینکه مبلغ عیدی بازنشستگان را دولت تعیین می کند ، مستمری بگیران تامین اجتماعی را حدود دو میلیون و 300 هزار نفر اعلام کرد و گفت : این تعداد با خانواده هایشان به حدود 4 میلیون و 700 هزار می رسند.

وی درباره تسهیلات جدید برای بیماران خاص افزود: یکی از راهبردهای دولت طرح تحول سلامت است و سازمان تأمین اجتماعی همکاری لازم را برای تأمین و تجهیز منابع آن انجام داده است.

نوربخش با بیان اینکه دولت در یک سال اخیر برای تامین داروهای بیماران کلیوی ، شیمی درمانی ، سرطانی و ام اس گامهای مؤثری برداشته است ، گفت: هم اکنون 90 درصد هزینه های داروهای این بیماران را سازمانهای بیمه گر پرداخت می کنند.
۲۶ آذر ۱۳۹۳ ۱۰:۳۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید