اخبار

حدود یک پنجم از روستاییان و عشایر کشور بیمه اجتماعی‌اند

حدود یک پنجم از روستاییان و عشایر کشور بیمه اجتماعی‌اند
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر کشور با بیان اینکه تعداد 6 میلیون جامعه هدف برای عضویت در این صندوق هستند، گفت: در حال حاضر بالغ بر یک میلیون و 250 هزار از جمعیت کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور بیمه شده و عضو این صندوق هستند.
ه گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) -منطقه سمنان، محمدرضا رستمی که برای مراسم معارفه رییس صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر به استان سمنان سفر کرده بود در جمع خبرنگاران گفت: این صندوق به عنوان صندوقی دولتی از سال 84 آغاز به کار کرده و کشاورزان، روستاییان و عشایر سراسر کشور جامعه هدف آن محسوب می شوند.

وی جامعه هدف صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر در استان را 60 هزار نفر عنوان کرد و گفت: در حال حاضر در استان سمنان تعداد 14 هزار نفر عضو این صندوق هستند که این رقم مناسبی نیست.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر کشور از ارئه سه نوع خدمت این صندوق به اعضای آن خبر داد و گفت: دریافت مستمری پیری،مستمری از کار افتادگی و همچنین فوت از جمله خدمات این صندوق به اعضای آن است.

رستمی با بیان اینکه در حال حاضر به دنبال تدوین طرحی هستیم که برای بازنشستگی سقفی تعیین شود خاطرنشان کرد: در حال حاضر حداقل دریافت سالانه 120 هزار تومان و حداکثر 300هزار تومان است و در این طرح تلاش بر این است که کف و سقف این بیمه تغییر کند.
۸ دی ۱۳۹۳ ۱۵:۱۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید