اخبار

چگونگی پرداخت بیمه بیکاری در آرژانتین، استرالیا و چین

چگونگی پرداخت بیمه بیکاری در آرژانتین، استرالیا و چین
شرکت های بیمه ای با وجود شرایط و مزایایی که برای افراد جامعه ایجاد می کنند به روند بهتر و بهینه زندگی در سنین بالاتر کمک می کنند.
یکی از انواع بیمه که در بسیاری از کشورها در حال اجراست بیمه بیکاری است که افراد تحت پوشش بیمه در دوران بیکاری خود می توانند از شرایط آن استفاده کنند. پرداخت های بیمه بیکاری توسط دولت یا از سوی ارگان های مجاز برای افرادی که مشغول به کار نیستند صورت می گیرد.

این پرداخت ها بسته به صلاحیت افراد و وضعیت فرد ممکن است کاهش یابد و تنها نیازهای اساسی فرد را در بر گیرند و یا به تناسب حقوق کسب شده قبلی زمان از دست رفته را جبران کند.
به گزارش پایگاه خبری تامین 24 (tamin24.ir) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ایسا، مزایای بیمه بیکاری تنها به افرادی تعلق می گیرد که بیکار بوده یا جویای کار هستند ولی در آن زمان کاری ندارند.

*آرژانتین

در آرژانتین از مداخلات فعال و غیر فعال بازار کار برای حمایت از کارگران در برابر پیامدهای شوک های اقتصادی بهره برده و دولت نسبت به مبارزه با افزایش فقر و بیکاری ایجاد شده بر اثر بحران های اقتصادی واکنش های سازمانی انجام می دهد.

*استرالیا

استرالیا در خدمات امنیت اجتماعی خود مزایایی برای بیمه بیکاری در نظر گرفته که اعتبار مالی آن از طریق سیستم درآمد مالیاتی تأمین می شود. نرخ سود در نظر گرفته شده برای شاخص قیمت مصرف کننده فهرست بندی شده و سالی دو بار بر اساس تورم یا کاهش قیمت ها تنظیم می شوند. پرداختی بیمه بیکاری به افراد بیکار به دو شکل انجام می شود. نوع اول که سهمیه جوانان نام دارد به افراد شانزده تا بیست سال و نیز دانش آموزان تمام وقت شانزده تا بیست و چهار سال تعلق می گیرد. دانش آموزان زیر هجده سالی که دوران مدرسه خود را به پایان نرسانده اند جزء گروه دانش آموزان تمام وقت محسوب می شوند.

به افراد زیر هجده سالی که با یک یا دو والد خود زندگی می کنند هفته ای 60/91 دلار استرالیا اعطا می شود. به افراد هجده تا بیست سالی که تنها زندگی می کنند این مقدار افزایش یافته و به هفته ای 15/110 دلار می رسد.

به افراد هجده تا بیست سال سال بی خانمان نیز هفته ای 35/167 دلار پرداخت می شود. نوع دوم پرداخت بیمه بیکاری به افراد بیکار بالای بیست و یک سال و سن واجد شرایط بازنشستگی تعلق می گیرد. افرادی واجد شرایط این نوع بیمه بیکاری قرار می گیرند که فاقد هرگونه شغلی باشند. در این نوع پرداخت بیمه ای به افراد مجرد هفته ای 228 دلار استرالیا اعطا می شود. حداکثر کمک هزینه ای که برای اجاره خانه به این افراد تعلق می گیرد ، هفته ای 10/60 دلار است.

*چین

چین هم یکی دیگر از کشورهایی است که بیمه بیکاری را برای افراد بیکار جامعه اختصاص داده است. مقدار مزایای بیمه بیکاری در چین میانگینی از حداقل دستمزد و کمک هزینه زندگی است. در اتحادیه اروپا، هر یک از اعضا سیستم خاص خود را پیاده می کنند و به طور کلی افرادی که در کشوری غیر از کشور محل زندگی خود کار می کنند، می توانند مدعی دریافت بیمه بیکاری در کشور محل سکونت خود شوند.
۲۹ دی ۱۳۹۳ ۱۱:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید