اخبار

افزایش ۶۰۰ هزار نفر به بیمه شدگان اجباری در کشور

افزایش ۶۰۰ هزار نفر به بیمه شدگان اجباری در کشور
دکتر علی ربیعی از افزایش ۶۰۰ هزار نفر به بیمه شدگان اجباری سازمان تأمین اجتماعی در سطح کشورخبرداد.

دکتر علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مراسم کلنگ زنی و آغاز عملیات احداث درمانگاه تخصصی تأمین اجتماعی بجنورد، یکی از برنامه‌های مهم دولت تدبیر و امید را افزایش و ارتقای دفترچه‌های تأمین اجتماعی در سطح کشور دانست و افزود: خوشبختانه بیمه‌ها هر روز بهتر از دیروز عملکرد داشته‌اند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: این تعداد بیمه شدگان و جلوگیری از ریزش ۲۴۰ هزار اشتغال در کشور، نشان دهنده این است که در سال جاری حدود ۴۰۰ هزار اشتغال توانستیم ایجاد کنیم و از تعطیلی بسیاری از صنایع جلوگیری کنیم.

دکتر ربیعی، به هزینه ۱۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار در حوزه درمانی برای بیمه شدگان تأمین اجتماعی در سطح کشور در سال جاری اشاره کرد و افزود: همچنین نیمی از این هزینه کرد‌ها برای خرید خدمات درمانی غیر مستقیم صرف شده است.

او با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی درصدد است عرضه خدمات درمانی را در مراکز ملکی ارتقا دهد، گفت: این سازمان علاوه براین اینکه بیش از ۶ هزار میلیارد تومان در مراکز ملکی هزینه می‌کند، برای خانواده‌های کارگران ومستمری بگیران هم حدود ۶ هزار میلیارد تومان از طریق انعقاد قرار داد با مراکز درمانی مختلف اعم از دولتی، خصوصی و خیریه؛ خرید خدمت می‌کند.

ربیعی بابیان اینکه امروز تمام مراکز درمانی آزمایشگاه‌ها و پاراکلنیک‌ها، مراکز تصویر برداری غالبا تمایل به قرارداد با سازمان تأمین اجتماعی دارند، اظهار داشت: این بخاطر این است ماتوانستیم بسیار از بدهی‌های خود را به مراکز درمانی پرداخت و خرید خدمت درست انجام دهیم. او از ارتقا مراکز ملکی سازمان تأمین اجتماعی خبرداد و گفت: در حال حاضر چهار بیمارستان در دست افتتاح داریم.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی به عیدی بازنشستگان و مستمری بگیران اشاره کرد و توضیح داد: در حال حاضر برای سال جاری عیدی تمام بازنشستگان و مستمری بگیران پرداخت شده و مشکلی وجود ندارد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و هیات همراه همچنین از سه مجتمع تولیدی صنعتی استان خراسان شمالی ازجمله مجتمع فولاد، لوله گس‌تر و شرکت آذین فوج اسفراین بازدید و به مشکلات کارگران از جمله مسائل بیمه‌ای آنان، رسیدگی کردند.

۱۷ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۵۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید