اخبار

صندوق‌های بازنشستگی به جای ادغام تجمیع می‌شوند

صندوق‌های بازنشستگی به جای ادغام تجمیع می‌شوند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: برای افزایش بهره‌وری و انجام فعالیت‌های مولد اقتصادی، چهار صندوق بازنشستگی فولاد، تأمین اجتماعی، عشایر و بازنشستگی کشوری به لحاظ سهامداری به جای ادغام فیزیکی تجمیع خواهند شد.

 

به گزارش خبرگزرای موج، علی ربیعی در جریان دومین همایش جهت‌گیری‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که با رویکرد اقتصاد مقاومتی برگزار شد به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.
ربیعی با اشاره به اینکه صندوق‌های بازنشستگی تأمین اجتماعی، عشایر و روستاییان و فولاد برای افزایش بهره‌وری به لحاظ سهامداری ادغام خواهند شد، گفت: برای توسعه فعالیت‌ها و انجام اقدامات مولد اقتصادی این صندوق‌ها نه به لحاظ فیزیکی بلکه به لحاظ سهامداری ادغام شده و یک هلدینگ مشترک میان آن‌ها ایجاد خواهد شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید بر اینکه نسبت منابع و مصارف این صندوق‌ها با مخاطره مواجه شده است، گفت: هم اکنون استخدام‌های دولتی کاهش یافته و خروجی‌ها افزایش داشته است و صندوق‌ها با چالش‌هایی مواجه شده‌اند.
وی با بیان اینکه طبق وعده رئیس‌ جمهور موضوع صندوق‌ها در اولویت اول برنامه ششم توسعه کشور خواهد بود، گفت: این صندوق‌ها همانند دیگر مسائل مهم کشور در اولویت اقدامات اقتصادی خواهند بود و قطعاً حمایت خواهند شد.
ربیعی گفت: بنا نداریم صندوق‌های چهارگانه (بازنشستگی کشوری، تأمین اجتماعی، بازنشستگی فولاد و روستاییان و عشایر) با بخش خصوصی وارد رقابت شود، بلکه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده فعالیت‌های سودآوری در راستای حمایت از قشر زحمتکش کارگر و بازنشسته خواهد بود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: این صندوق‌ها به عنوان موتور محرکه رشد اقتصادی خواهند بود و یکی از استراتژی‌های مهم افزایش دخالت شرکای اجتماعی در صندوق‌ها است.

۲۰ اسفند ۱۳۹۳ ۱۱:۱۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید