اخبار

تعداد افراد تحت پوشش تأمین اجتماعی در سراسر کشور به بیش از 40 میلیون نفر رسید

تعداد افراد تحت پوشش تأمین اجتماعی در سراسر کشور به بیش از 40 میلیون نفر رسید
مشاور مدیرعامل و مدیرکل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی گفت: بر اساس آخرین آمارها تا پایان آذرماه سال 93 تعداد افراد تحت پوشش تأمین اجتماعی در سراسر کشور به بیش از 40 میلیون نفر رسیده است که نشان می‌دهد بیش از نیمی از جمعیت کشور از خدمات این سازمان برخوردار هستند.

به گزارش خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امیرعباس تقی‌پور در حاشیه بازدید از بیمارستان 17 شهریور استان خراسان‌رضوی با بیان اینکه جمعیت تحت پوشش ما تا پایان آذرماه 93 در مقایسه مدت مشابه سال گذشته 3.6 درصد رشد را نشان می‌دهد، اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی دارای 13 میلیون و 278 هزار بیمه شده اصلی، 5 میلیون و 406 هزار مستمری‌بگیر و 21 میلیون و 675 هزار بیمه شده تبعی است.

وی افزود: آمارها نشان دهنده آن است که رشد جمعیت تحت پوشش این سازمان 3.6 درصد و رشد جمعیت مستمری‌بگیر تامین اجتماعی هفت درصد در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بوده است.

مشاور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در سال 94 بودجه سازمان تامین اجتماعی بیش از 58 هزار میلیارد تومان است، گفت: این بودجه یک‌سوم بودجه کل کشور است. در سال گذشته ماهانه 3500 میلیارد تومان هزینه در بخش‌های مختلف صرف شده و اعتبار بخش درمان 12 هزار میلیارد تومان بوده است.

به گفته تقی‌پور، روان‌سازی امور، اصلاح فرایندها و احترام به بیمه‌شدگان از برنامه‌های جدی این سازمان است.

۲۶ فروردین ۱۳۹۴ ۱۰:۵۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید