اخبار

شرایط استفاده از بیمه فوت، از کارافتادگی و پیری روستائیان

شرایط استفاده از بیمه فوت، از کارافتادگی و پیری روستائیان
معاون بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با بیان اینکه برای عضویت در این صندوق هشت سطح درآمدی از250 تا 600 هزار تومان درنظر گرفته شده است، گفت: حق بیمه در این صندوق، 15 درصد سطح درآمد انتخابی بیمه شده است که پنج درصد آن را بیمه شده پرداخت و 10 درصد آن را دولت تأمین می‌کند.

 

عباس اورنگ در گفت‌وگو با خبرنگار«اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ درباره جمعیت تحت پوشش این صندوق اظهار کرد: در فاز اول روستائیان، کشاورزان ساکن و غیر ساکن و عشایر کشور تحت پوشش ما بودند که در پی تصویب قوانین بعدی، مجاز شدیم ساکنان شهرهای زیر 20 هزار نفر را نیز تحت پوشش ببریم.

وی افزود: پس از آن جامعه رانندگان هم مشمول عضویت در صندوق شدند.

معاون بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با بیان اینکه تخمین زده می‌شود جامعه هدف این صندوق شش تا هفت میلیون نفر باشند، گفت: در حال حاضر یک میلیون و 300 هزار بیمه شده در صندوق داریم.

اورنگ درباره توسعه بیمه شدگان این صندوق عنوان کرد: قطعا بقای بیمه‌های اجتماعی در توسعه است و باید جامعه هدف خود را گسترش دهیم و نرخ جایگزینی را تعدیل کنیم تا در بلند مدت با مشکل مواجه نشویم.

وی افزود: اکنون برای عضویت در صندوق هشت سطح درآمدی از 250 تا 600 هزار تومان درنظر گرفته شده است و حق بیمه در این صندوق، 15 درصد سطح درآمد انتخابی بیمه شده است که پنج درصد آن را بیمه شده پرداخت و 10 درصد آن را دولت تأمین می‌کند.

معاون بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با بیان اینکه فرد اختیار دارد در بدو ورود هر سطح درآمدی را انتخاب و از سال‌های بعد بر اساس مقررات عمل کند، گفت: به عنوان مثال اگر فرد در ابتدای ورود به صندوق سطح درآمدی 600 هزار تومانی را انتخاب کند، باید ماهانه 30 هزار تومان بپردازد که در سال 360 هزار تومان شده و اعضا آن را به صورت یکجا و یک مرتبه در سال می‌پردازند.

اورنگ افزود: سهم دولت نیز دو برابر این مبلغ یعنی 60 هزار تومان است که سالانه 720 هزار تومان می‌شود.

به گفته وی صندوق در قبال دریافت این حق بیمه سه حمایت اصلی فوت، از کار افتادگی و پیری را ارائه می‌کند که معادل دو سوم سطح درآمدی به عنوان حقوق بازماندگی به فرد داده می‌شود.

۹ خرداد ۱۳۹۴ ۱۱:۱۲

نظرات بینندگان

امیر شفیعی
۱۳۹۴/۰۳/۱۰ Iran
0
0
1

کار جالبی بود، عکسی که انتخاب کردید، عکس پدر مرحوم دکتر کریمی است. خدا رحمتش کند.


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید