اخبار

احتمال تعیین شرط سنی برای عضویت در صندوق بیمه روستایی

احتمال تعیین شرط سنی برای عضویت در صندوق بیمه روستایی
عباس اورنگ در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره شرایط عضویت در این صندوق بیمه‌ای اظهار کرد: فعلا بری ورود به صندوق سقف سنی نداریم.

وی افزود: احتمال تعیین سقف سنی وجود دارد.

معاون بیمه‌ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با اشاره به وضعیت بیمه زنان سرپرست خانوار و انتقال آن از تامین اجتماعی به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان گفت: برای بیمه زنان سرپرست خانوار هیچ مشکلی نداریم و هر فردی چه سرپرست خانوار باشد و چه غیر می‌تواند نزد صندوق بیمه شود.

وی افزود: تنها مساله این است که 5 درصد حق بیمه را چه کسی بپردازد. گاهی اعلام می‌شود دولت می‌پردازد و برخی اعلام می‌کنند خودشان باید بپردازند. اگر قرار باشد خود بیمه شده بپردازد ما مشکلی نداریم ولی اگر بنا باشد دولت این حق را بپردازد باید تکلیف مشخص شود.

اورنگ افزود: البته ازسوی دیگر عدالت حکم می‌کند همه زنان سرپرست اعم از روستایی و شهری از این امکان برخوردار شوند، درحالی که ما امکان بیمه زنان سرپرست روستایی را داریم. در این خصوص تکلیف باید مشخص شود که تامین اجتماعی این اقدام را انجام دهد یا ما یا هر دو همزمان که هنوز آیین‌نامه مشخصی تدوین نشده است.

۱۰ اَمرداد ۱۳۹۴ ۱۴:۰۳

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید