اخبار

مشاغل سخت و زیان آور در دانمارک

مشاغل سخت و زیان آور در دانمارک
در دانمارک موضوع مشاغل سخت و زیان آور با دو مفهوم مورد بررسی قرار می گیرد، "فرسایش و گسستگی" و "ظرفیت کار" .

فرسایش و گسستگی به معنای کاهش تدریجی در توانایی عملکرد به سطحی پایین تر از عملکرد عادی در آن سن است ، در حالی که ظرفیت کار به معنی توانایی انجام کار به صورت جمعی و فردی به شیوه ای رضایت بخش می باشد.
ظرفیت انجام کار و همچنین فرسایش باید در رابطه با الزامات انجام کار دیده شود. اگر الزامات و شرایط کار در کل زندگی کاری ثابت باشد ، فرسایش و گسستگی نهایتاً به نقطه بحرانی می رسد که در آن شخص دیگر قادر به انجام کار رضایت بخش در مدت طولانی نیست، به طوری که این امر در افزایش مرخصی استعلاجی و بازنشستگی از بازار کار منعکس خواهد شد.
فرسایش و گسستگی می تواند جسمی یا روانی باشد. این دو مقوله به صورت جداگانه شرح داده شده اما در واقع آنها در تعامل با یکدیگر بوده و می توانند به تنهایی یا به صورت ترکیبی رخ دهند.
فشارهای جسمی در کار، ذخایر انرژی عضلانی را مورد مصرف قرار داده و به تاندون ها و مفاصل فشار وارد می کند. اگر بدن برای دوباره پر کردن ذخایر انرژی و جبران جزئی صدمات،استراحت کافی نکند فشار فیزیکی مکرر منجر به آسیب دیدگی شده و منجر به فرسایش وگسستگی فیزیکی می شود. . افراد مسن تر برای اینکه از اثرات سنگین فیزیکی که به آنها وارد شده ،بهبود یابند ، نیاز به استراحت بیشتری دارند .در نتیجه این فرسایش با افزایش سن، بیشتر تکرار می شود.
به طور بالقوه، اثرات روانی اجتماعی نامطلوب در کار (به عنوان مثال محدودیتهای زمان، قدرت پیش بینی پذیری پائین و اثر اندک آن ، استرس های عاطفی بزرگ ، آزار و اذیت، خشونت، و غیره) بدن را درون یک شرایط سخت قرار می دهد. در واقع، فرسایش و گسستگی روانی به عدم تعادل طولانی مدت بین نیازهای فردی و فرصت هائی که ما برای کنار آمدن با آنها در حال حاضر و در آینده می بینیم بر می گردد.
اثرات روانی اجتماعی می تواند باعث ایجاد تنش عضلانی ودرد و در نتیجه تشدید علائم فرسایش و گسستگی جسمی شود. علاوه بر این، مکانیسم های روانشناختی برای اینکه هر فرد چگونه درد را درک کرده و توانایی ادامه به کار را داشته باشد اهمیت زیادی دارند.
صنایعی که به طور خاص بواسطه فرسایش و گسستگی تهدید می شوند توسط وزارت کار به عنوان صنایعی با بالاترین ریسک بازنشستگی پیش از موعد ، و یا غیبت طولانی به علت وجود بیماری شناسایی می شوند.
امروزه این لیست شا مل 18 صنعت و در بر گیرنده 1010466 نفر از کارکنان (38٪ از تمام کارکنان) است. صنایع مذکور عبارتند از : مهندسی عمران. ساختمان سازی ،تخریب، و تکمیل، الکترونیک، فلز و ماشین آلات؛ پلاستیک، شیشه و بتن. نساجی و کاغذ، تدارکات، چوب و مبلمان. کشاورزی، جنگلداری و شیلات.کشتارگاه. تغذیه و محرک ها (نوشابه، دخانیات، و غیره)؛ پلیس ،فوریت ها و زندان ها ، آرایشگری و دیگر مراقبت های شخصی، نظافت، حمل و نقل مسافر، مراکز بهداشتی روز و مراقبت های محلی و مراقبت در منزل . برخی از مقررات در سال های اخیر (اصلاحات رفاه) اصلاح شده است، که این اصلاحات بر این امر دلالت دارد که شهروندان می بایست برای یک دوره طولانی قبل از بازنشستگی در بازار کار بمانند.
در این زمینه، نیاز به ایجاد مقررات بازنشستگی خاص برای شهروندان شاغل در کارهای سخت و زیان آور و کار در صنایع فرسایشی مورد بحث است. در همین حال، امروزه قوانینی که بازنشستگی پیش از موعد را به دلیل کار فرسایشی برقرار می کنند وجود ندارد .
بازنشستگی دیر هنگام نه تنها با تغییر یافتن حقوق و مقررات ، بلکه از طریق ارائه مشارکتهای خاصی تعیین می شود که باعث بهتر شدن زندگی شده و با ارائه شرایط بهتر در زندگی کاری فرد ، در طولانی مدت باعث افزایش کیفیت زندگی فرد نیز می شود. بنابراین، طرح اصلاحات رفاهی با هدف جلوگیری از فرسایش و گسستگی و بهبود محیط کار در میان صنایعی که با فرسایش وگسستگی تهدید می شود صورت گرفته است . از سال 2002 ، حمایت برای موارد زیر ارائه می شود :
1- مشوقهایی که از فرسایش و گسستگی فیزیکی و روانشناختی و حوادث ناشی از کار و بیمار های حرفه ای پیشگیری می کند.
2- مشوقهایی که کمک می کنند افراد مسن و همچنین کارکنانی با کاهش ظرفیت کاری در کار بیشتر بمانند و یا کمک می کند به بازگشت زود هنگام به کار پس از یک بیماری.
3- طرح هایی که به شرکت در بازار کار کمک می کند.

منبع:
- Better Understanding of Arduous Occupations within The European Pension Debate.July 2004

ترجمه : آزاده کاظم زاده ؛کارشناس گروه تعهدات و خدمات بیمه ای

۲۹ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۴۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید