اخبار

دستفروشان بیمه می شوند

دستفروشان بیمه می شوند
مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: اگر دستفروشان در قالب بازارچه محلی تجمیع شود، علاوه بر اینکه ساماندهی صورت گرفته و تمام دستفروشان به صورت یکپارچه در یک مکان هستند می‌توانند برای حمایت های بیمه ای خود اقدام کنند

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران درباره ساماندهی دستفروشان در بازارچه محلی گفت: در معاونت رفاه برای اولین بار طرح ساماندهی و تجمیع دستفروشان در بازارچه های محلی را دنبال می‌کنیم.

احمد لطفی‌نژاد درباره ساماندهی مشاغل غیررسمی گفت: یکی از مشاغل غیر رسمی دستفروشی‌ها است که علت آن شبکه نامتناسب توزیع است. با توجه به اینکه مردم درآمد متفاوت دارند، قدرت خرید متفاوت دارند.یکی از علت های دستفروشی این نیست که فرد به دنبال شغل است، بلکه این است که جنس فرد به شکل دستفروشی به فروش می‌رسد.

به گزارش تسنیم مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران با بیان اینکه دستفروشی شغلی است که نه مالیات ، عوارض و نه پول مکان کاسبی می پردازد گفت:شیوه توزیع محصول باید به سبک مطلوب تبدیل شود. باید مکان هایی را شهرداری تبدیل به یک بازارچه کند،تا مشکل دستفروشان برطرف شود.

وی ادامه داد: اگر دستفروشان در قالب بازارچه محلی تجمیع شود، علاوه بر اینکه ساماندهی صورت گرفته و تمام دستفروشان به صورت یکپارچه در یک مکان هستند می‌توانند برای حمایت های بیمه ای خود اقدام کنند.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران با بیان اینکه طرح راه اندازی بازارچه محلی را دستور کار داریم گفت: پیشنهاد ما این است که اتاق اصناف، شهرداری،نیروی انتظامی، وزارت بهداشت، وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و وزارت صنعت ،معدن و تجارت باید دست به دست هم دهند و در این زمینه اقداماتی انجام دهند.

لطفی نژاد افزود: در معاونت رفاه وزارت کار اجرای این طرح را دنبال می‌کنیم. موضوع بین وزارت کار و اتاق اصناف مطرح و مورد استقبال قرار گرفته است. اما پیشنهادمان این است که این طرح به صورت مشترک باید در جهت سالم سازی شبکه توزیع صورت گیرد. دستفروشان فاقد پروانه های کسب هستند. اما درآمد دارند و گذران زندگی می‌کنند و به همین دلیل شاغل محسوب می‌شوند.

۱۹ مهر ۱۳۹۴ ۱۱:۰۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید