اخبار

تلاش برای ارتقای معیشت مستمری بگیران حداقل دستمزد

تلاش برای ارتقای معیشت مستمری بگیران حداقل دستمزد
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، گفت: برای تامین و ارتقای معیشت مستمری بگیران حداقل دستمزد و حقوق بگیر، نهایت تلاشمان را اعمال می کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر سیدتقی نوربخش، اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی به عنوان نهادی اجتماعی - اقتصادی، هم اکنون تعداد ۴۰ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از جمعیت کشور را تحت پوشش دارد.

وی با بیان اینکه حدود ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر مستمری بگیر اصلی و تبعی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند، افزود: تمام ابعاد زندگی این تعداد جمعیت، تحت پوشش سیاستگذاری های سازمان است.

نوربخش تصریح کرد: علاوه بر پرداخت مستمری توسط سازمان، تامین امر مهم درمان از طریق مراکز ملکی و خرید خدمات از سایر مراکز و ارائه بیش از ۱۶ مورد خدمات مختلف در قانون تامین اجتماعی پیش بینی شده است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به فشارهای تحمیلی وارده بر اقتصاد کشور طی یکسال اخیر، گفت: طبیعتا تحریم ها بر نقدینگی و اقتصاد کشور تاثیر قابل توجهی گذارد که آثار آن در تمام دستگاه ها و ارگان های کشور از جمله سازمان تامین اجتماعی نیز مشهود بود.

وی با بیان اینکه تامین اجتماعی، سازمانی درآمد - هزینه ای است، افزود: در سال ۹۴، حدود ۳ هزار میلیارد تومان در ماه بابت مستمری و ماهانه یکهزار میلیارد تومان برای درمان پرداخت شده است، از این رو هر ماه باید بیش از ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان درآمد توسط سازمان کسب شود تا بتواند تعهداتش را انجام دهد.

نوربخش اضافه کرد: سازمان تامین اجتماعی حقیقتا یکی از سنگرهای خط مقدم مقاومت اقتصادی است بدون اینکه متکی به بودجه دولتی باشد.

وی با بیان اینکه در بخش مستمری در سال ۹۲ و ۹۳ هر کدام ۲۵ درصد و در سال جاری ۱۵ درصد افزایش داشتیم، اظهار داشت: مستمری ها طی ۳ سال، ۶۵ درصد افزایش یافت و تمام تلاشمان این است که مستمری بازنشستگان عزیز را ارتقاء دهیم.

نوربخش با اشاره به اقدامات موثر دولت تدبیر و امید در بخش درمان، گفت: هر چند کماکان مشکلات درمانی مردم پابرجاست اما وضعیت فعلی حوزه درمان قابل قیاس با گذشته نیست.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی به اختصاص بودجه ۴۰۰ میلیارد ریالی طی هفته گذشته برای تسهیلات بازنشستگان اشاره کرد و افزود: مستمری بگیران سازمان می توانند با مراجعه به شعب سازمان تامین اجتماعی از این تسهیلات بهره مند شوند.

نوربخش ادامه داد: امیدواریم با دریچه هایی که پیش روی اقتصاد کشور گشوده خواهد شد، بتوانیم شرایط بسیار بهتری برای مستمری بگیران و بیمه شدگان سازمان ایجاد نماییم.

۱۱ آبان ۱۳۹۴ ۱۴:۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید