اخبار

شرایط افزایش سن بازنشستگی فراهم نیست

شرایط افزایش سن بازنشستگی فراهم نیست
«محمد اسماعیل سعیدی» با بیان اینکه بحران صندوق های بازنشستگی بسیار جدی است و برای حل آن باید همه عوامل در نظر گرفته شود، گفت: افزایش سن بازنشستگی یکی از راه حل های موجود برای برون رفت صندوق های بازنشستگی از بحران است اما با وجود شرایط اقتصادی کشور و بیکاری گسترده، در حال حاضر شرایط اجرای آن فراهم نیست.

در شرایطی که صندوق های بازنشستگی کشور یکی از راههای برون رفت از بحران را افزایش سن بازنشستگی عنوان می کنند و در پیش نویس لایحه برنامه ششم توسعه نیز این افزایش را خواستار شده بودند اما دولت با افزایش سن بازنشستگی مخالفت کرد.

«محمد اسماعیل سعیدی» در این رابطه  گفت: کشورهای مختلف دنیا براساس مطالعات کارشناسی شده به این نتیجه رسیده اند که به دنبال افزایش سن امید به زندگی باید سن بازنشستگی نیز افزایش یابد و این امر اصولی پذیرفته شده در همه کشورها محسوب می شود.

اسماعیلی افزود: طی سالهای اخیر شاهد افزایش سن امید به زندگی در کشور بوده ایم و باید به تبع سن بازنشستگی افزایش یابد اما در حال حاضر و با توجه به شرایط موجود کشور، انجام این کار منطقی به نظر نمی رسد.

دبیر کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: در حال حاضر اقتصاد کشور با رکود روبروست و مشکل بیکاری جوانان و اشتغال آنها از معضلات اصلی کشور به شمار می رود لذا افزایش سن بازنشستگی با توجه به شرایط موجود نه تنها مشکلی را حل نخواهد کرد بلکه منجر به بروز مشکلات دیگری نیز خواهد شد.

وی افزود: در صورتی که سن بازنشستگی افزایش یابد فرد شاغل دیرتر از چرخه اشتغال جدا شده و این امر منجر می شود که جوانان جویای کار دیرتر وارد فضای کار شوند.

سعیدی با بیان اینکه بحران صندوق های بازنشستگی بسیار جدی بوده و باید همه عوامل در نظر گرفته شوند گفت: افزایش سن بازنشستگی یکی از راه حل های موجود برای برون رفت از بحران صندوق های بازنشستگی بوده اما در حال حاضر شرایط مهیا نیست.

۲۷ دی ۱۳۹۴ ۱۱:۰۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید