اخبار

اجرای قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب در سراسر کشور آغاز شده است

اجرای قانون بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب در سراسر کشور آغاز شده است
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در خصوص بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب به عنوان یکی از اقدامات این سازمان برای کاهش مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی گفت: کارفرمایان خوش حساب برای استفاده از بخشودگی جرائم بیمه ای به شعب و واحدهای اجرائی این سازمان مراجعه کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی ، دکتر سید تقی نوربخش که در بازدید معاون اول رئیس جمهور، وزیر صنعت ،معدن و تجارت ، از شهرک صنعتی عباس آباد در پاکدشت حضور داشت، در جمع مدیران و صاحبان صنایع این شهرک، اظهار داشت: این سازمان بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب را همزمان با تقسیط اصل بدهی و خرید دین با هدف کمک بیشتر به تولید کنندگان کشور انجام می دهد.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه این سازمان برای بهبود وضعیت تولید کشور مشارکت می کند، افزود: از ٥ ماه گذشته اجرای ماده ٤٠ قانون رفع موانع تولید در قالب بخشنامه ای به تمامی واحدهای اجرایی این سازمان ابلاغ شد.

بر اساس ماده ٤٠ قانون رفع موانع تولید، یک تبصره به ماده ٣٨ قانون تأمین اجتماعی الحاق شده است و بر این اساس، مبنای مطالبه حق بیمه در مورد پیمانهایی که دارای کارگاههای صنعتی و خدمات تولیدی یا فنی مهندسی ثابت می‌باشند و موضوع اجرای پیمان توسط افراد شاغل در همان کارگاه انجام میشود، بر اساس فهرست ارسالی و بازرسی کارگاه است و از اعمال ضریب حق بیمه جهت قرارداد پیمان معاف می‌باشند و سازمان تأمین اجتماعی باید مفاصاحساب اینگونه قراردادهای پیمان را صادر کند.

وی اضافه کرد: در شهرک صنعتی عباس آباد ١٢ هزار و ٣٤٦ نفر بیمه شده اصلی تامین اجتماعی هستند .

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: : این سازمان ماهیانه ٥ هزار میلیارد تومان برای ارائه خدمات بیمه ای و درمانی هزینه می کند.

وی افزود: بخش اعظم کارگران این منطقه تحت پوشش تامین اجتماعی هستند و پوشش بیمه ای کارگران در وضعیت مناسبی است.

دکتر نوربخش با اشاره به بازدیدهای امروز از واحدهای تولیدی پاکدشت و گفتگو با کارگران اظهار داشت: در این بازدیدها مسلم شد که تمامی کارگران از خدمات سازمان تامین اجتماعی استفاده می کنند و تا حدود زیادی از نحوه خدمات نیز رضایت دارند.

۲ تیر ۱۳۹۵ ۱۳:۴۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید