اخبار

اطلاعات بیمه شدگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی برخط شد

اطلاعات بیمه شدگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی برخط شد
سیدتقی نوربخش ظهر امروز در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با سازمان ثبت احوال کشور گفت: با امضای تفاهم نامه فی مابین سازمان تامین اجتماعی و سازمان ثبت احوال کشور، اطلاعات بیمه شدگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی برخط شد.

نوربخش تصریح کرد: سازمان ثبت احوال کشور برای شفافیت اطلاعات نهایت همکاری را با سازمان تامین اجتماعی داشته است.

وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی ٤٢ میلیون بیمه شده را تحت پوشش قرار داده است اضافه کرد: این سازمان به دلیل ماموریت های ذاتی ،یکی از مراکز دیتای کشور در زمینه هویتی، اقتصادی و اطلاعات کارگاهی و اشتغال است.

وی گفت: طی 60 سال حدود ٥٠ میلیارد رکود اطلاعات درسازمان تامین اجتماعی در کل کشور به ثبت رسیده و موجود است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به ارائه خدمات ١٨ گانه به مردم توسط تامین اجتماعی ادامه داد: اقدامات مهمی صورت گرفته تا کمترین حضور مردم در شعبه ها را داشته باشیم، که از آن جمله می توان به حذف دفترچه ها به عنوان یک اقدام مهم در عرصه خدمات الکترونیکی و تعهدات کوتاه مدت و ارائه لیست بیمه اشاره کرد که اکنون به مردم بدون حضور در شعب ارائه داده می شود.

نوربخش ادامه داد: با امضای تفاهم نامه مذکور برای وقایع ولادت، ازدواج، فوت و طلاق با ارتباط برخط نیازی به حضور بیمه شدگان برای احراز هویت نیست و می توانند اطلاعات خودشان را در سامانه سازمان ثبت کنند که اقدامات لازم در این زمینه در حال انجام است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: با اجرای این طرح یکی از سیاست های دولت برای الکترونیکی شدن و عدم حضور مردم در شعب محقق خواهد شد.

دکتر نوربخش تصریح کرد: سالانه ٢٦ هزار فوت مستمری بگیران را شاهد هستیم.

وی اضافه کرد: ما در سازمان تامین اجتماعی حداکثر همکاری را خواهیم داشت تا زحمت مردم کمتر شود.

 

کارت های هویتی جمع آوری می شوند

رئیس سازمان ثبت احوال کشور در جریان امضای تفاهم نامه با سازمان تامین اجتماعی که امروز در محل این سازمان به انجام رسید، اعلام کرد: تا کنون با همکاری تمامی دستگاه ها ٢٨ میلیون کارت هوشمند ملی برای ایرانیان  صادر شده است.

حمید درخشانی نیا افزود:کارت هوشمند به عنوانی یکی از اقدامات موثر سازمان ثبت احوال در بحث الکترونیکی شدن خدمات  است و در حال حاضر به صورت میانگین ماهانه 2 میلیون و ٥٠٠ کارت صادر می شود.

وی ادامه داد: تا پایان سالجاری اعتبار کارت های ملی قدیمی به پایان می رسد و مردم باید برای دریافت کارت هوشمند ملی هرچه سریعتر تا قبل از پایان سال اقدام کنند.

دکتر درخشانی نیا با اشاره به اینکه میانگین تولید و تحویل کارت هشومند ملی به مردم به  15روز رسیده است تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی وقایع چهارگانه را از پایگاه اطلاعات ما استخراج می کند و اکنون این پایگاه به روز است .

درخشانی نیا با بیان اینکه در حال حاضر ١٢٠ هزار دستگاه اجرایی به ثبت احوال متصل هستند افزود: به طور میانگین ثانیه ای ٦ هزار استعلام در ٢٠٠ هزار نقطه کشور به پایگاه ما متصل هستند، انجام می شود.

وی اضافه کرد: کارت هوشمند ملی کلید ورود به دولت الکترونیک است و تلاش ها و اقدامات موثری صورت گرفته تا به عنوان کارت مرجع برای همه مردم باشد.

وی تصریح کرد: باتوجه به اینکه صدور کارت هوشمند در نهادهای مختلف هزینه های زیادی برای آن سازمان و مردم در پی دارد به همین دلیل تصمیم گرفته شده همه کارت ها جمع آوری و از طریق کارت هوشمند ملی تجمیع اطلاعات صورت گیرد تا هم هزینه های مردم کاهش یابد و هم در راستای اقتصاد مقاومتی این موضوع محقق شود که امر مذکور با همکاری وزارت کشور و  دولت به انجام خواهد رسید.

وی افزود: کارت های هوشمند وزارتخانه ها براساس مصوبه دولت جمع آوری می شود که قرار است به زودی جلسات فنی آن آغاز شود، البته شروع کار با سازمان تامین اجتماعی است که به زودی در کل کشور این کار هم انجام شود.

تفاهم نامه همکاری امروز با حضور سیدتقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و حمید درخشانی نیا رئیس سازمان ثبت احوال کشور به امضا رسید.

۲۳ مهر ۱۳۹۶ ۱۰:۱۶

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید