اخبار

لزوم سرمایه‌گذاری صندوق های بازنشستگی در بازارهای جدید

لزوم سرمایه‌گذاری صندوق های بازنشستگی در بازارهای جدید
یک عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این‌که تامین مالی صندوق‌های بازنشستگی به معضلی اساسی برای کشور تبدیل شده است، رکود ساخت و ساز را ازجمله دلائل بحران صندوق‌های بازنشستگی دانست و با تاکید بر لزوم سرمایه‌گذاری صندوق‌های بازنشستگی در بازارهای جدید و سودده، خواستار توجه ویژه مسئولان برای حل این بحران شد.

هادی بهادری با اشاره به بحران صندوق‌های بازنشستگی و راهکارهای خروج از این بحران اعلام کرد: به هر حال یکی از مشکلات اساسی کشور در چندسال گذشته همین صندوق‌های بازنشستگی است و طبیعتاً اگر راه‌حل ساده‌ای برای خروج از این بحران وجود داشت، طبیعتاً تاکنون این مشکلات حل شده بود.


تامین مالی صندوق‌های بازنشستگی به معضلی اساسی تبدیل شده است

وی با بیان این‌که چالش اساسی کشور، مدیریت و تامین مالی صندوق‌های بازنشستگی است، یادآور شد: واقعیت این است که تامین مالی صندوق‌های بازنشستگی باتوجه به این‌که کشور به لحاظ اقتصادی در وضعیت نامساعد قرار دارد، به معضلی اساسی تبدیل شده است.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم ریشه‌یابی علل بروز بحران صندوق‌های بازنشستگی اظهار کرد: به نظر می‌رسد علت اصلی بروز این بحران در صندوق‌های بازنشستگی، مدیریت مالی در این صندوق‌ها است.


رکود ساخت و ساز از جمله دلائل بحران صندوق‌های بازنشستگی است

او ادامه داد: بر این اساس، در بررسی وضعیت این صندوق‌ها به این نتیجه می‌رسیم که برخی از این صندوق‌ها برای آن‌که بتوانند کار خود را پیش ببرند، اقدام به سرمایه‌گذاری در برخی بخش‌ها کرده‌اند که عمده موارد نیز مربوط به سرمایه‌گذاری در بخش ساخت و ساز و پروژه‌های عمرانی بوده و شاید یکی از دلائل بروز بحران صندوق‌های بازنشستگی نیز رکود در بخش ساخت و ساز است.

نماینده اصلاح‌طلب مردم ارومیه در مجلس یادآور شد: با این حساب اگر بخواهیم بحران را مرتفع کنیم، ابتدا لازم است با رکود حاکم بر بخش مسکن و ساخت و ساز مقابله کنیم؛ چرا که درصورت افزایش میزان سوددهی سرمایه‌گذاری‌ها در این حوزه، متعاقباً بخشی از مشکلات صندوق‌های بازنشستگی نیز مرتفع خواهد شد.


لزوم سرمایه‌گذاری صندوق‌های بازنشستگی در بازارهای جدید و سودده

وی با تاکید بر لزوم توجه به مشکلات اساسی صندوق‌های بازنشستگی همچنین گفت: راهکار دیگر به‌جز بهبود وضعیت اقتصادی بخش‌هایی که این صندوق‌ها در آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند، پیدا کردن بازارهای جدید و سودده برای سرمایه‌گذاری در آن است.

به گزارش ایلنا،عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: بر این اساس لازم است با شناسایی بازارهای جدید و سودده، سرمایه این صندوق‌های بازنشستگی را به سمت این بازارها سوق داد و از نتایج و سود حاصل از این سرمایه‌گذاری‌ها در جهت حل مشکل صندوق‌های بازنشستگی استفاده کرد.

بهادری تصریح کرد: آن‌چه مسلم است، صندوق‌های بازنشستگی در وضعیتی نامساعد قرار دارند و لازم است باتوجه ویژه به این بحران، نسبت به حل مشکلات آن اقدامی عاجل و حساب‌شده صورت گیرد.

۱۹ دی ۱۳۹۶ ۱۰:۴۵

نظرات بینندگان


نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید